1398/2/28 شنبه
نود و سومین جلسه کمیته فرادستگاهی رسیدگی به وضعیت مطالبات غیرجاری بانکی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی برگزار شد

در نود و سومین جلسه کمیته فرادستگاهی رسیدگی به وضعیت مطالبات غیرجاری بانکی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی وصول مطالبات معوق از بدهکاران کلان بانکی که از پرداخت بدهی خود استنکاف می نمایند، با همراهی هر سه قوه مورد بررسی و تصویب قرار گرفت.
اعضای کمیته فرادستگاهی رسیدگی به وضعیت مطالبات غیرجاری بانکی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی اعلام داشتند: وصول مطالبات معوق از بدهکاران کلان بانکی که از پرداخت بدهی خود استنکاف می نمایند، با همراهی هر سه قوه در سال جدید با رویکرد فعال‌تری ادامه خواهد یافت. 
اولین جلسه کمیته فرادستگاهی رسیدگی به وضعیت مطالبات غیرجاری بانکی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در سال 1398 و نود و سومین جلسه این کمیته در دولت تدبیر وامید صبح روز سه‌شنبه 17 اردیبهشت ماه  در محل بانک مرکزی برگزار گردید و طی آن آخرین وضعیت 6 گروه از بدهکاران کلان شبکه بانکی مورد بحث وبررسی قرار گرفت. 
کمیته فرادستگاهی رسیدگی به مطالبات معوق بانکی یکی از کمیته های اصلی ستاد می باشد که با مسئولیت بانک مرکزی رسیدگی وپیگیری وصول مطالبات غیرجاری بانکها را از بدهکاران کلان بانکی بر عهده دارد.
در این جلسه که با حضور نمایندگان ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی ،بانک مرکزی ،دادستانی کل کشور ،دادستانی عمومی وانقلاب تهران ، دیوان محاسبات کشور ،سازمان ثبت اسناد واملاک کشور و برخی نهادهای اطلاعاتی وانتظامی برگزار گردید مقرر گردید وصول مطالبات  از بدهکاران کلان نظام بانکی که از پرداخت بدهی خود استنکاف می نمایند و با سوء‌استفاده و دور زدن قوانین ومقررات برای خود مفری ایجاد می‌کنند، با همکاری و همراهی سه قوه در سال جدید با رویکرد جدید و فعال‌تری ادامه یابد. این جلسه که با حضور  اعضای محترم کمیته، تعدادی از مدیران عامل  بانک هاو مسئولین امر وصول مطالبات وحقوقی 17 بانک کشور برگزار شد، عملکرد بانک‌های بستانکار در مواجهه با بدهکاران کلان مورد بررسی قرار گرفت و ضمن طرح مشکلات موجود در مسیر وصول توسط بانک‌های حاضر در جلسه، هماهنگی‌های موثر و تصمیات مهمی بمنظور دستیابی به راهکارهایی برای سرعت بخشیدن به امر وصول مطالبات انجام گرفت که امید بانک‌های حاضر را برای دستیابی به مطالبات شان تازگی بخشید.
در این جلسه نمایندگان محترم دستگاه قضایی در هماهنگی کامل با دستگاه اجرایی وبانک مرکزی اعلام داشتند برای وصول مطالبات بیت المال و مردم که مدتی است در دست عده ای افراد محدود قرار دارد ،تمامی تلاش خویش را مصروف خواهند نمود. در این جلسه همچنان مقرر شد در سال جدید جلسات کمیته فرادستگاهی بصورت منظم برگزار گردد.
 

عكس هاي مرتبط :
 
امتیاز دهی
 
 

ارتباط با ما
آدرس: تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور، ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
کدپستی: ۱۳۱۶۸۴۳۳۱۱
تلفن: +۹۸(۲۱)۶۴۴۵
پست الکترونیک: info@nezarat.gov.ir