اهم اخبار
.

دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی در همایش ملی مبارزه با فساد در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران اعلام کرد: فرهنگ سازی و پیشگیری، موثرترین راهکار مقابله با فساد می باشد.

.
.


کاظم پالیزدارمشاور معاون اول رییس جمهور و دبیر ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی : مبارزه با مصادیق فساد نمی تواند عامل ریشه کن کردن فساد باشد/ فرهنگ سازی در حوزه مبارزه با فسادزا، اصلاح ساختار و مسدود کردن گلوگاه های فساد خیز، اثربخش و کارآمد تر خواهد بود.
پالیزدار در دومین همایش ملی مبارزه با فساد که در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار گردید مطرح کرد:اینکه جامعه تصور کند در برخورد با مصادیق فساد اقتصادی ، مفاسد ریشه کن خواهد شد باور صحیحی نیست. رویکردی که در چند سال گذشته با آن مواجه بودیم برخورد با مصادیق فساد بوده که حتی در این بخش مجازات های بسیار سنگینی صورت پذیرفته است اما شاهد آن بودیم که این مجازات ها بازدارنده نبوده و مانع انجام فساد مالی توسط متخلفین نشده است.
ایشان همچنین مطرح نمود ساختارها می بایست اصلاح شوند و گلوگاه های فساد خیز مسدودگردند ، اما تجربه جهانی ثابت کرده است که این روش ها تا زمانی که فرهنگ عمومی و اختصاصی جامعه در خصوص مبارزه با فساد(اداری و اقتصادی) رشد نکرده و به بلوغ نرسیده باشد نمی تواند به صورت کامل با موفقیت همراه باشد. از این رو می بایست دستگاه های متولی فرهنگ سازی در جامعه در این بخش به کمک سیستم مبارزه با فساد آمده و مکمل و مقوم این بخش باشند.
مشاور معاون اول رییس جمهور همچنین یکی از مهمترین آفت های مبارزه با فساد را سیاسی و جناحی کردن آن دانست. ایشان در ادامه  مطرح کرد که اگر در خصوص مبارزه با فساد فراجناحی نگاه شود و حقایق و واقعیت ها را از دریچه حزبی و جناحی تحلیل نماییم هیچگاه نمی توانیم فساد را در کشور ریشه کن نماییم. وی ضمن تقدیر و تشکر از رییس محترم قوه قضاییه در خصوص اقدامات اخیر ایشان در مبارزه با فساد؛ تناسب در مجازات و عدم تبعییض در خصوص برخورد با متخلفان را دلیل اعتماد و امید در جامعه دانست./پایان خبر
.
 
امتیاز دهی
 
 

ارتباط با ما
آدرس: تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور، ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
کدپستی: ۱۳۱۶۸۴۳۳۱۱
تلفن: +۹۸(۲۱)۶۴۴۵
پست الکترونیک: info@nezarat.gov.ir