اهم اخبار
.

سامانه جامع پنجره واحد مدیریت اراضی کشور بصورت آزمایشی رونمایی شد

.
.طی مراسمی در روز دوشنبه 18 اسفند ماه 1399 و در هفته منابع طبیعی با حضور معاون اول رئیس جمهور، وزرای محترم جهاد کشاورزی و ارتباطات وفناوری اطلاعات ومشاور معاون اول رییس جمهور ودبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسداقتصادی ، معاون توسعه روستایی  ومناطق محروم و رییس سازمان جنگل ها ومراتع و معاون سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و برخی از مسوولین کشوری در حوزه زمین از سامانه جامع پنجره واحد مدیریت اراضی کشور؛ در محل سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور، رونمایی شد.
سامانه جامع پنجره واحد مدیریت اراضی کشور با هماهنگی و راهبری دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی و از سوی سازمان فناوری اطلاعت ایران طراحی و با همکاری وزارتخانه های ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان حفاظت محیط زیست  برخی از سازمان های دیگر طراحی و فعال گردید. معاون اول رئیس جمهور ضمن بیان این نکته که ایجاد این سامانه ها در دولت یازدهم و دوازدهم در راستای ایجاد شفافیت در روندهای اجرایی کشور بوده، تاکید کردند که تمامی وزارتخانه ها و دستگاه های مربوطه موظف به همکاری و اشتراک گذاری اطلاعات خود هستند.
کاظم پالیزدار مشاور معاون اول رییس جمهور و دبیر ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی نیز در آیین رونمایی سامانه در این مراسم به این نکته مهم اشاره نمود که راه اندازی این سامانه از فسادهای حوزه زمین در کشور به طور قابل توجهی جلوگیری خواهد کرد. وی همچنین اشاره نمود ایجاد هماهنگی برای صدور مجوز ها در تغییر کاربری زمین های کشور و جلوگیری از مراجعه حضوری افراد، رصد و رهگیری تمامی تغییر کاربری های اراضی کشوری از جمله شاخص ها و کارکرد های مهم این سامانه خواهد بود.
از مهم ترین بارزه های این سامانه می توان به جلوگیری از جعل اسناد و مدارک مربوط به استعلامات حوزه اراضی کشور، ایجاد سهولت جهت دسترسی شهروندان در فرایند سرمایه گذاری های مرتبط با حوزه اراضی، سهولت در مدیریت حوزه اراضی ملی دولتی و منابع طبیعی، تسریع در فرایند استعلامات حوزه اراضی ملی و افزایش میزان نظارت بر رویه های مربوط به اراضی کشور می توان اشاره کرد.
لازم به ذکر است این سامانه که در یک بازه زمانی یکساله به مرحله بهره برداری نهایی و سراسر کشور خواهد رسید به صورت پایلوت و آزمایشی در استان قزوین راه اندازی شده است.
پایان خبر
.
 
امتیاز دهی
 
 

ارتباط با ما
آدرس: تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور، ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
کدپستی: ۱۳۱۶۸۴۳۳۱۱
تلفن: +۹۸(۲۱)۶۴۴۵
پست الکترونیک: info@nezarat.gov.ir