اهم اخبار
.

اطلاعیه مهم دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی در خصوص خبر اشتباه خبرگزاری دانا

.
.


 
 در پی درج خبری اشتباه از سوی خبرگزاری دانا با مضمون " ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی؛ همچنان تعطیل / 700 روز بدون مبارزه با فساد در دولت روحانی ! " در تاریخ 19/2/1400 دبیرخانه ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی توضیحاتی را برای اطلاع مردم شریف ایران ارائه نمود:
۱) کافی بود خبرگزاری دانا با مراجعه به سایت اینترنتی ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی( به نشانی nezarat.gov.ir )یا پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهور ملاحظه می کرد که آخرین جلسه ستاد در آذر ماه سال 1399 برگزار شده نه خرداد ماه۱۳۹۸ وآن گاه پی به اشتباه بودن تیتر ومتن خبر انتشار یافته می برد. 
۲) تاخیر در برگزاری جلسات ستاد طی 4 ماهه اخیر ( نه 700 روز!) نیز بدلائلی از جمله درگیری برخی اعضای دولت و نمایندگان محترم مجلس عضو ستاد در ماه های پایانی سال گذشته درارتباط با موضوع بودجه 1400، تمایل نمایندگان محترم مجلس عضو ستاد به تغییر رویکردها و تصویب مصوبات اجرایی و عدم نیاز صرف به گزارش های حوزه فساد ، شرایط شیوع و پیک چهارم بیماری کرونا که با وجود برگزاری جلسات کارگروه ها که در حال انجام است ، محدودیت های را برگزاری جلسه اصلی ایجاد کرده چرا که بدلیل حساسیت جلسات امکان برگزاری مجازی نیز وجود نداشته است.
3) درج آمار غیر واقعی، فضا سازی در تیتر ومتن خبر،  با درج رقم ۷۰۰ روز و مواردی که در متن خبر آمده است حاکی از عدم توجه گزارشگر خبرگزاری نسیم به واقعیت ها و اصرار به القای بی توجهی ستاد به وظایف خویش دارد تا جاییکه حتی به تاریخ های درست و اخبار واطلاعاتی که در سایت های رسمی وجود دارد توجه نشده است.
4) عملکرد ستاد به تشکیل جلسات آن خلاصه نمی شود، بلکه دبیرخانه ستاد براساس ساختار سازمانی وبرنامه ریزی انجام شده، حتی در زمان هایی که تشکیل جلسه نداده است در حال پیگیری مصوبات قبلی و انجام ماموریت های محوله بوده و با قوت وجدیت به فعالیت های خود ادامه می دهد. پس مبارزه با فساد هیچ گاه از سوی ستاد تعطیل نشده است و نگاهی به سایت دبیرخانه ستاد ‌که صرفا انعکاس دهنده برخی اقدامات دبیرخانه است نشان از تشکیل جلسات کارگروه های تخصصی وفعالیت دبیرخانه ای می باشد که اجرای مصوبات وتصمیمات ستاد را برعهده دارد.
5) در طول چند ماهه اخیر نیز اقداماتی نظیر رونمایی آزمایشی از سامانه زمین، برگزاری جلسات کارگروه های تخصصی دبیرخانه در حوزه مبارزه با زمین خواری وسامانه مدیریت جامع زمین، فرار مالیاتی ومبارزه با تشکیل شرکت های صوری ، وصول مطالبات معوق بانکی از بدهکاران کلان ، بازدید و حضور میدانی در برخی پروژه ها وطرح های تولیدی ورفع مشکلات آن ها و اقدام درباره بسیاری از موارد و پرونده های مفتوح در ستاد در دستور کار پیگیری قرار دارد ودر حال انجام است ودبیرخانه ستاد با توجه به رویکرد فراقوه ای خویش و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری( ایده الله تعالی) تا آخرین روز فعالیت دولت، ماموریت های ارجاعی را با قوت به انجام خواهد رساند.
در پایان با توجه به نوع خبررسانی خبرگزاری دانا، حق اقدام قانونی محفوظ و این توضیحات ارائه و لازم است این متن در ذیل همان صفحه خبری درج شود.
.
 
امتیاز دهی
 
 

ارتباط با ما
آدرس: تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور، ستاد هماهنگی مبارزه با مفاسد اقتصادی
کدپستی: ۱۳۱۶۸۴۳۳۱۱
تلفن: +۹۸(۲۱)۶۴۴۵
پست الکترونیک: info@nezarat.gov.ir